2022

Мөбәрәкшина, З. Җирле язучының “Китап туе” узды / З.Мөбәрәкшина // Балтач таңнары. – 2022. –7 дек.

Журналист Аида Хәйртдинованың “Кышкы юл озын иде” китабын тәкъдир итү кичәсе турында.

Минигалиева, Г. Гуртысь библиотекаын ужрадъес чем радъясько = Праздник осени в библиотеке / Г. Минигалиева // Ошмес. – 2022. – 26 окт.

Вәлиева, Р. Тушкыр авыл китапханәсендә квест-уен узды / Р. Вәлиева // Балтач таңнары. – 2022. –2 нояб. – (Мәдәният).

Тушкыр авыл китапханәсендә Пушкин картасы буенча яшьүсмерләргә чара үткәрү турында.

Шәехов, Ф. Җиңүчеләрне котлыйбыз/ Ф. Шәехов // Балтач таңнары. – 2022. –2 нояб. – (Чаралар).

Үзәк район китапхансендә сәламәтлек торышы буенча мөмкинлекләре чикле булган 18 яшьтән кечерәк гражданнар арасында сайлау хокукы һәм сайлау процессы мәсьәләлре буенча республика конкурсында Иске Балтач 1нче һәм 2нче урта мәктәп укучылары  катнашуы турында.

Аллаярова, Н. Үз җирен сөйгән буын тәрбияләнә / Н.Аллаярова // Балтач  таңнары.- 2022.- 19 окт. -(Чаралар).

Район үзәк китапханәсе “Мин бу җирне туган илем дип атыйм” дигән интеллектуаль уен оештыруы турында.

Вәлиева, Р. Иске Балтачта “Библиотөн” фәһемле үтте / Р.Вәлиева // Балтач  таңнары.- 2022.- 8 июнь. -(Мәдәният).

Балтач үзәк китапханәсе Бөтәрәсәй “Библиотөн-2022” акциясенә кушылуы турында.

Сәгъдиева, Р. Урманга сәяхәт  / Р.Сәгъдиева // Балтач таңнары.- 2022.- 8 июнь.

Тушкыр авыл  китапханәсе  экологик чара үткәрү турында.

Муллагалиева, Ә. Һөнәр асылы төгәл мәгълүматка бәйле / Ә.Муллагалиева  //  Балтач таңнары.- 2021.- 1 июнь. – (Мәдәният).

Балтач район китапханәләре эшчәнлеге турында.

Нәбиуллин, Ф. Республика конкурсында катнашалар  / Ф. Нәбиуллин // Балтач таңнары.- 2022.- 18 май.- (Конкурс).

Балтач үзәк китапханәсендә сәламәтлек торышы буенча мөмкинлекләре чикле булган 18 яшьтән өлкәнрәк гражданнар арасында сайлау хокукы һәм сайлау процессы мәсьәләләре буенча республика конкурсы үтүе турында.

Нәбиуллин, Ф. “Геройны үрнәк итеп ал!” сәгате узды  / Ф. Нәбиуллин // Балтач таңнары.- 2022.- 12 май.- (9 Май – Җиңү көне уңаеннан).

Балтач үзәк китапханәсендә “Геройны үрнәк итеп ал!” героик сәгать уздыру турында.

Биктимерова, Ә. “Бергә күңелле” уены / Ә. Биктимерова // Балтач таңнары.- 2022.- 6 апр.-(Мәдәният).

Иске Янбай китапханәсендә балаларга чара оештыру турында.

Биктимерова, Ә. “Сабый бала кебек гаҗәпләнеп, исем китеп карыйм дөньяга” / Ә. Биктимерова // Балтач таңнары.- 2022.- 30 март.-(Конкурслар).

Балтач район китапханәсендә “Җанымда иҗат ялкыны” әдәби район конкурсының йомгаклау кичәсе үтүе турында.

Шәймөхәмәтова, Г. “Ҡаурый ҡәләм” дәр үҙ һүҙен әйтә: Балтас ижадсылары конкурсына йомғаҡ яһалды / Г. Шәймөхәмәтова // Йәнтөйәк.- 2022.- 30 март.-  (Рухиәт).

Фазылов, М. Мөкатдис Сәмиевның күңел дөньясына бер караш / М. Фазылов // Балтач таңнары.- 2022.- 16 март.-(Кәлам остасы).

Көндәшле авыл китапханәсендә урындагы язучы Мөкатдис Сәмиевның иҗат кичәсе үтүе турында.

Каһарманова, Р. Халык йолаларына багышланган чара / Р.Каһарманова // Балтач таңнары.- 2022 .- 9 март.

Сәйтәк авыл китапхәнәсендә фольклор чара үтүе турында.

Каһарманова, Р. Конкурс-уен күңелле үтте/ Р.Каһарманова // Балтач таңнары.- 2022 .- 2 март.

Түбән Сикияз мәдәният йорты һәм  китапхәнә хезмәткәрләре Ватанны саклаучылар көненә багышланган конкурс-уен үткәрү  турында.

Вәлиева, Р. Русиянең хәрби дан көне / Р.Вәлиева // Балтач  таңнары.- 2022.- 2 март.

Асавка авыл китапхансендә “Сезнең батырлыгыгыз үрнәк булсын” дигән чара узуы турында.

Биктимерова, Ә. Милли сәнгатькә мәхәббәт тәрбияләп / Ә.Биктимерова // Балтач таңнары.- 2022.- 24 фев. –(Мәдәният).

Иске Янбай авыл китапханәсендә “Халкыбызның күңел бизәкләре” дигән фольклор кичә үтүе турында.

Каһарманова, Р. Эрудит көнен билгеләп… / Р.Каһарманова // Балтач  таңнары.- 2022.- 24 фев.- (Мәдәният).

Түбән Сикияз авыл китапхансендә күргәзмә оештыру турында.

Вәлиева, Р. Батырлык дәресе / Р. Вәлиева // Балтач  таңнары.- 2022.- 24 фев.- (Мәдәният).

Тушкыр авыл китапхансендә башлангыч сыйныф укучылары өчен батырлык дәресе үтүе турында.

Биктимерова, Ә. Күргәзмәдә халык мәдәнияте чагыла / Ә.Биктимерова // Балтач таңнары.- 2022 .- 16 фев. – (2022 – Халык сәнгате һәм матди булмаган мәдәни мирас елы).

Сәйтәк авыл китапханәсендә “Халык мәднияте чыганакларына” дигән тематик күргәзмә оештырылу турында.

Биктимерова, Ә. “Кызыл китап” буйлап сәяхәт экология сәгате / Ә.Биктимерова // Балтач таңнары.- 2022 .- 16 фев.

Тушкыр авыл китапханәсендә экологик чара үтүе турында.

Дильмиева, С. Иске Янбай авылында проектны хуплап күркәм чара үтте / С.Дильмиева // Балтач таңнары.- 2022 .- 16 фев.

Иске Янбай авыл китапханәсендә “Халкыбызның күңел бизәкләре” дигән фольклор кичәсе үтүе турында.

Вәлиева, Р. Балалар җимлекләр ясады / Р.Вәлиева // Балтач таңнары.- 2022.- 26 гыйнв. – (Табигать һәм без).

Түбән Сикияз китапханәсе “Кышын кошларны ашатыгыз” акциясен уздыруы турында.