2023

1. Нигамәева, Р. Китапханә – сихри бер дөнья, ә китапханәче шул галәмнең хуҗабикәсе / Р. Нигамәева // Балтач таңнары. – – 21 дек.

Балтач үзәк район китапханәсенең хезмәтләндерү бүлеге эше, китапханәче Сәитова Зилә Мөкәрәм кызы эше турында.

1. Нигамәева, Р. Олыгайган көнендә дәвага тиң / Р. Нигамәева // Балтач таңнары. – – 21 дек.

Балтач үзәк район китапханәсенең китап укучылары турында.

1. “Изгелек сәгате”ндә / // Балтач таңнары. – 2023. – 14 дек.

Тушкыр авыл китапханәсендә эшләүче китапханәче Хәмәтнурова Венераның Балтач реабилитация үзәгендә балалар өчен изгелек сәгате үткәрүе турында.

1. Миңнегалиева, Г. “Олы җанлы солдат аналары, саулармысыз, хәлләрегез ничек?!” / Г. Миңнегалиева // Балтач таңнары. – 2023. – 7 дек.

Асавка авыл модель китапханәсендә очрашу кичәсе үтүе турында.

1. Хәйртдинова, А. Гөлнур Куатова балтачлылар белән очрашты / А. Хәйртдинова // Балтач таңнары. – 2023. – 7 дек. – (Иҗат).

Балтач үзәк район китапханәсендә “Йәшлек” гәзитенең мәдәният бүлеге хәбәрчесе, шагыйрә, журналист Куатова Гөлнур Вил кызы белән очрашу кичәсе турында.

1. Биктимерова, Ә. Аеклык – бу бик яхшы! / Ә. Биктимерова // Балтач таңнары.- 2023.- 23 нояб. – (Сәламәтлек яшәү рәвеше).

Асавка авыл модель китапханәсе авыл фельдшерлык-акушерлык пункты белән берлектә халык өчен “Аеклык – бу бик яхшы!” дигән мәгълүмат сәгате үткәрүе турында.

1. Биктимерова, Ә. Шәвъяды авыл китапханәсендә кызыклы чара узды / Ә. Биктимерова // Балтач таңнары. – 2023. – 12 окт.

Шәвъяды авыл китапханәсендә Халыкара өлкәннәргә багышланган кичә үтүе турында.

1. Вәлиева, Р .“Тормыш зирәклеге – җан яшьлеге” дигән очрашу узды / Р. Вәлиева // Балтач таңнары. – 2023. – 12 окт.

Тучыбай авыл китапханәсендә Халыкара өлкәннәр көненә багышланган “Тормыш зирәклеге – җан яшьлеге” исемле кичә үтүе турында.

1. Нигамәева, Р. Балтачлылар Гөлфия Юнысова иҗаты белән якыннан танышты / Р. Нигамәева // Балтач таңнары. – 2023. – 5 окт.

Балтач үзәк район китапханәсенең уку залында Башкортстанның халык шагыйре, РФ һәм БРның атказанган мәдәният хезмәткәре Гөлфия Юнысованың 75 яшьлек юбилее уңаеннан “Саф күңелле шагыйрә” исемле әдәби кичә үтүе турында.

1. Ихатада укырга чык / // Балтач таңнары. – 2023. – 10 авг. – (Мәдәният).

Асавка авыл модель китапханәсендә балалар өчен төрле чаралар үтүе турында.

1. Галиева, Р. Кешеләр күңелендә ул күпкырлы шәхес буларак урын алган / Р.Галиева // Балтач таңнары. – 2023. – 24 авг. – ( Китап туе).

“Халкыбызның тугры улы” Исламов Рәшит Тәрәкый улына багышланган китап туе үтүе турында.

1. Каһарманова, Р. Укучылар “Библиотөн-2023” акциясенә кушылды / Р. Каһарманова // Балтач таңнары. – 2023. – 1 июнь. – (Мәдәният).

Балтач үзәк район китапханәсендә “Библиотөн-2023” Гомумрусия акциясе үтүе турында.

1. Нигамәева, Р. Ачык йөзле, һәр кешегә игътибарлы китапханәче / Р. Нигамәева // Балтач таңнары. – 2023. – 25 май. – (27 май – Гомумрусия китапханәләр көне).

Балтач үзәк район китапханәсең уку залында баш китапханәчесе булып эшләгән Лена Михтәт кызы Зарафетдинова хезмәте турында.

1. Галиева, Р. Сабыйлар – китапханәдә кунакта / Р.Галиева // Балтач таңнары.- 2023. – 20 апр.

Балтач район балалар китапханәсе “Кояшкай” балалар бакчасында тәрбияләнүче балаларга үткәргән кичә турында.

1. Хәйртдинова, А. Крайны өйрәнү эшчәнлеге турында / А. Хәйртдинова // Балтач таңнары. – 2023. – 20 апр. – (Түгәрәк өстәл).

Китапханәчеләр, тарих укытучылары, мәктәп музейлары җитәкчеләре катнашлыгында туган якны  өйрәнү эшчәнлеге темасына багышланган түгәрәк өстәл үтүе турында.

1. “Китапка бүләк” чарасы / // Балтач таңнары. – 2023. – 6 апр. – (Мәдәният).

Сәйтәк авыл китапханәсендә балалар китабы атналыгына багышланган осталык дәресе үтүе турында.

1. Каһарманова, Р. Афәрин безнең ир-атларга! / Р. Каһарманова // Балтач таңнары. – 2023. – 1 март.

Иске Янбай авылы мәдәният йорты һәм китапханә хезмәткәрләренең “Ир-егетләребез афәриннәр, шикләнергә сәбәп юк” исемле  конкурс-уен үткәрүе турында.

1. Вәлиева, Р. “Язлар белән килә назлар” / Р. Вәлиева // Балтач таңнары. – 2023. – 15 март. – (Чаралар).

Балтач үзәк район китапхәнсендә әдәби-музыкаль кичә үтүе турында.

1. Хәйртдинова, А. “Вакыт һәм кешеләр” дә балтачлылар тарихы / А. Хәйртдинова // Балтач таңнары. – 2023. – 15 март. – (Киштәдә – яңа китап).

Балтач үзәк китапханәсенең уку залында Хәнис Ситдыйк улы Хаҗимовның  “Вакыт һәм кешеләр” дип исемләнгән яңа китабын тәкъдим итү кичәсе үтүе турында.

1. Шәретдинов, Г. Аларның батырлыгы үлемсез / Г. Шәретдинова // Өмет.– 2023.- 17 фев. –(Яугир-интернационалистларны искә алу).

Балтач үзәк китапханәсендә Әфган сугышы ветераннары катнашында үткәрелгән кичә-очрашу турында.

1. Нәбиуллин, Ф. Районда Әфганчылар белән очрашу үтте / Ф. Нәбиуллин // Балтач таңнары. – 2023. – 15 фев. – (Чаралар).

Балтач үзәк район китапханәсендә  Балтач районы сугышчы  интернационалистлары белән “Игълан ителмәгән сугыш солдатлары”  дип аталган очрашу үтүе турында.

1. Каһарманова, Р. Сәйтәктә күңелле чаралар / Р. Каһарманова // Балтач таңнары. – 2023. – 25 гыйнв.

Сәйтәк авыл китапханәсендә кышка багышланган “Тылсымлы кыш” викторинасы үтүе  турында.